Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Wakacje z Elmo

2017-10-06
W dniach 3 - 7.07.2017 r. w Nowej Wsi Szlacheckiej odbyły się "Wakacjez ELMO" dla dzieci i młodzieży z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z Grudziądza.
„Wakacje z ELMO” organizowane są już od wielu lat. Pomysłodawcą, a zarazem rekolekcjonistą, jest ks. Wojciech Jonik. Dzieci znają Elmo z Ulicy Sezamkowej. Lubią go, jest ich rówieśnikiem. Dlatego razem z dziećmi jedzie na kolonie, by przeżyć swoją wakacyjną przygodę razem z nimi.

Każdy wyjazd, to nowe pomysły na spędzanie wspólnie czasu. Pierwsze edycje wyjazdu były dla naszych wychowanków wakacjami praktycznymi, gdzie uczyły się ratownictwa medycznego oraz języka migowego. „Kerygmat wiary”, „Miłosierne Serce” oraz „Super bohaterowie”, to tematy trzech ostatnich wyjazdów z Elmo.

W tym roku nasz Czerwony Przyjaciel spotkał się z super-bohaterami: świętym Józefem, świętym Marcinem oraz świętym Mikołajem. Dzieci w towarzystwie Elmo poznali ich historię życia po to, by za ich przykładem dążyć do świętości.

Jednym z moich zadań w czasie tego wyjazdu było przygotowanie życiorysów tych świętych, by przedstawić dzieciom w przystępny sposób wartości chrześcijańskie i zachęcić je do naśladowania „super bohaterów”.

Głównym punktem każdego dnia była wspólna Eucharystia, a harmonogram został tak przygotowany, by dzieci mogły rozwijać swoją pobożność poprzez modlitwy poranne i wieczorne. Pod okiem kadry i opiekunów nasi podopieczni przygotowywali liturgie słowa, pieśni oraz posługę ministrancką. Poza modlitwami, w ciągu dnia, dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, zajęciach sportowych oraz plastycznych. Odbywały się również różnego rodzaju konkursy. Jeden z nich, który miałem przyjemność prowadzić, dotyczył wiedzy religijnej. Dzieci miały też okazję spędzać wolny czas nad jeziorem.
Na koloniach uczyliśmy dzieci samodzielności poprzez sprzątanie pokoi, sprzątanie po posiłkach, wspólne robienie zakupów oraz poprzez funkcjonowanie w grupie.

Każde „Wakacje z Elmo” to niesamowity czas spędzony razem z Jezusem, świętymi i naszymi kochanymi wychowankami.


kl. Maciej Kozłowski


Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies