Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Półkolonie Filipińskie

2017-10-07
W dniach 18-26 sierpnia odbywałem praktyki w formie wolontariatu podczas półkolonii organizowanych przez księży filipinów z parafii Maryi Matki Kościoła w Poznaniu.
Moim zadaniami były między innymi: pomoc w przygotowaniu i realizowaniu  programu półkolonii, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków i opieka nad dziećmi. W trakcie trwania letniego odpoczynku dzieci zabrane zostały na wycieczkę do ZOO, na basen oraz Stadion piłkarski KKS Lecha Poznań. Ponadto przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia i konkursy sportowe, podczas których mogły one z radością rywalizować o symboliczne nagrody. Półkolonie zwieńczył festyn rodzinny, podczas którego dzieci również mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji, ale także zjeść coś słodkiego, pomalować sobie twarze, przejechać się bryczką, pograć w gry planszowe i powymieniać się przeżyciami kończących się wakacji.

Czas Półkolonii dopełniłem życiem we wspólnocie księży Filipinów, które był dla mnie nowym, a także cennym doświadczeniem duchowym, podczas którego z radością mogłem pełnić posługę w miejscowej parafii, poznać realia wspólnoty filipińskiej, a także wspólnotę młodzieżową „Oratorium młodych św. Filipa”. Czas spędzony w Poznaniu był niezwykle bogatym czasem obfitującym  zarówno w doświadczenia duchowe, jak i wychowawcze.


kl. Mateusz Archita


Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies