Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień skupienia rodziców kursu III

2017-10-29
15 października 2017 r. do toruńskiego seminarium przyjechała najbliższa rodzina niedawno obłóczonych kleryków kursu III, aby już trzeci raz uczestniczyć w dniu skupienia.
Ks. dr hab. Tomasz Tułodziecki, opiekun kursu III, w swojej konferencji zawarł ważne treści przeznaczone dla rodziców, dotyczące szaty i słowa. Bowiem także na rodzicach leży odpowiedzialność za formację kapłańską swoich synów. Dlatego zwracać powinni szczególniejszą już uwagę na to, ile jeszcze jest w nas ze „schizmatyków”, czyli z osób, które nosząc sutanny, z zewnątrz wyglądają pięknie i czysto, a wewnątrz są nieczyści. Mówiąc natomiast o słowie, ks. Tułodzecki miał na myśli przygotowanie nas do przyjęcia w przyszłości posługi lektorskiej.
           
Mszy świętej, po której zjedliśmy wspólny obiad, przewodniczył ksiądz rektor Dariusz Zagórski. O godzinie 15:30 ponownie zebraliśmy się w kaplicy, aby pomodlić się Różańcem                z przygotowanymi przez nas rozważaniami. Był to ostatni wspólny punkt dnia skupienia, choć mogliśmy gościć nasze rodziny jeszcze do godziny 19:00.
           
Każdy dzień skupienia wiąże się z radością wynikającą ze spotkania z najbliższymi. Jest również jedyną okazją, aby zaprosić rodzinę do swojego pokoju i spędzić z nimi miły czas przy kawie i cieście.


kl. Daniel Drumiński


Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies