Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Admissio

2017-10-29
Niedziela, tj. 22 października 2017 roku, była dniem wyjątkowym dla dwóch braci z piątego roku. Podczas mszy świętej o godzinie 9.00 w katedrze śśw. Janów miał miejsce obrzęd Admissio. Jest to oficjalne potwierdzenie prawdy, że przedstawieni Kościołowi klerycy noszą w sobie powołanie do życia kapłańskiego.
Eucharystii przewodniczył ks. bp Józef Szamocki, natomiast kandydatami do święceń diakonatu i prezbiteratu byli: kleryk Michał Rarus z parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Łopatkach, oraz kleryk Mateusz Wiśniewski z parafii p.w. Św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Teresy od Dzieciątka Jezusa w Grudziądzu. W sobotni wieczór w kaplicy seminaryjnej odbyła się adoracja eucharystyczna podczas, której wspólnota seminaryjna powierzała Bogu na modlitwie różańcowej braci z kursu V, a oni sami opowiedzieli swoje świadectwa powołania.

Choć obrzęd Admissio w swojej zewnętrznej oprawie jest dość ubogi to wewnętrzne przeżycia, jakie mi towarzyszyły były ogromne, ponieważ jest to nie tylko ostatni etap w formacji przed pierwszymi święceniami jakimi są święcenia diakonatu. Jest to też potwierdzenie przez Kościół tego, że rzeczywiście noszę w sobie powołanie do oddania swojego życia na służbę Chrystusowi i Jego Kościołowi. Dla mnie jest to ogromnie ważne, ponieważ głos Jezusa, który usłyszałem w swoim sercu, bardzo wcześnie, nie był głosem, który sobie wmówiłem, ale rzeczywiście Pan mnie wybrał, mimo moich niedoskonałości, abym był Jego przedstawicielem w świecie.


kl. Michał Rarus
GALERIA ZDJĘĆ


Liturgia na dziś »
Kalendarz »
STY
25
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAR
22
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
KWI
26
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAJ
24
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAJ
25-27
Spotkanie Młodych Taizé - Ogniem posoleni
Grębocin
Zobacz »


© 2016-2017 Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej
Redakcja Portalu

kl. Dawid Sugalski
tel. 785 099 074
email: redakcja@wsdtorun.pl
Informacja Prawna:
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies