Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Kolęda w seminarium

2018-01-10
Tradycyjnie już co roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego w toruńskim seminarium odbyła się kolęda. Tym razem jednak z wizytą duszpasterską przybył do nas nasz nowy ksiądz biskup Wiesław Śmigiel.
Kolęda rozpoczęła się o godzinie 16.30 drugimi Nieszporami z uroczystości Epifanii. Po wspólnej modlitwie liturgią godzin ks. bp Wiesław poświęcił wodę, kredę oraz kadzidło, po czym udaliśmy się wspólnie by omodlić i pobłogosławić wszystkie pomieszczenia naszego seminarium. Jak co roku posługę ministrantów sprawowali bracia z kursu III. U boku biskupa, obecni byli także księża moderatorzy, profesorzy, siostry pasterki oraz pozostali klerycy mieszkający w naszym domu. Nasz nowy Pasterz z radością nawiedzał kolejne pomieszczenia w naszym gmachu jednocześnie zamieniając kilka słów z każdym z domowników życząc Bożego błogosławieństwa i radości w Nowym Roku. Oczywiście całej wizycie duszpasterskiej towarzyszyło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu.

Wizytę duszpasterską zakończyła wspólna, uroczysta kolacja, po której ksiądz biskup jeszcze raz życzył nam wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 roku. W swoich słowach Ksiądz Biskup zauważył, że tradycyjna wizyta duszpasterska jest nie tylko momentem błogosławieństwa dla mieszkańców, ale również dla duszpasterzy. Zwrócił uwagę na ten wymiar kolędy, którą w przyszłości jako kapłani diecezji toruńskiej będziemy spełniali.


kl. Mateusz Archita
GALERIA ZDJĘĆ


Liturgia na dziś »
Kalendarz »
MAR
25
Niedziela Palmowa - Diecezjalne Spotkanie Młodzieży
Toruń
MAR
25
Niedziela Palmowa - Diecezjalne Spotkanie Młodzieży
Toruń
KWI
26
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAJ
24
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAJ
25-27
Spotkanie Młodych Taizé - Ogniem posoleni
Grębocin
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies