Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy

2018-01-12
W dniu 7 stycznia 2018 r. o godz. 19.00 aula mieszcząca się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu wypełniła się po brzegi gośćmi z różnych stron diecezji toruńskiej. Stało się to za sprawą Koncertu Kolęd w wykonaniu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Liczni goście, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie z pewnością dostarczyli sobie niezwykłych uniesień duchowych. Słowo przywitania do zebranego audytorium skierował Wicerektor ks. Leszek Stefański, który sprawował funkcję konferansjera podczas koncertu, jednocześnie biorąc czynny udział w radosnym i pełnym mocy kolędowaniu. Podczas przedsięwzięcia zaszczycił widownię  swoją obecnością - znany i ceniony artysta sceny toruńskiej, dyrektor teatru: "BAj Pomorski" - pan Krzysztof Zaremba, który zajął się kierownictwem muzycznym oraz całą aranżacją widowiska.
 
Z wielką radością przyjęty przez widownię został repertuar, w skład którego wchodziły kolędy - można by rzec - nieprzeciętne. Wśród znanych utworów takich jak chociażby: Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna - czy - Z narodzenia Pana można było usłyszeć także pieśni Bożonarodzeniowe  takich artystów jak Bractwo kurkowe oraz kolędy, pochodzące z Mszy Beatowej Gertner. Te ostatnie wzbudziły największe poruszenie na widowni.
 
Po wykonaniu wszystkich utworów można było usłyszeć rozlegające się okrzyki "bis". Na koniec Głos zabrał Rektor WSD ks. Dariusz Zagórski, który podziękował najpierw ks. Leszkowi Stefańskiemu oraz panu Krzysztofowi Zarembie, za organizację i aranżację tego wydarzenia. Następnie słowa wdzięczności skierował do alumnów biorących czynny udział w koncercie, zaznaczając, że takie przedwsięzięcwa przyczyniają się do ewangelizacji i są swoistą akcją powołaniową.


​kl. Adrian Figurski

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies