Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień skupienia dla rodziców roku II

2018-03-14
W IV niedzielę Wielkiego Postu, w tzw. Niedzielę Radości - Laetare, klerycy drugiego roku, wraz ze swoimi rodzinami, uczestniczyli w dniu skupienia.
              Wspólną modlitwę o godz. 11:30, rozpoczęły Gorzkie Żale, po których celebrowana była Msza św. Przewodniczył jej opiekun roku, ks. kan. dr Marian Wróblewski, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Złotorii. Podczas homilii wskazywał, że rodzice oraz najbliżsi kleryków są w pewien sposób apostołami, gdyż społeczeństwo postrzega ich jako tych, którzy mają w rodzinie przyszłych kapłanów. Kaznodzieja zwrócił również uwagę na to, iż jesteśmy w połowie Wielkiego Postu, pytając przy tej okazji o nasze postanowienia wielkopostne.
            Następnym punktem dnia skupienia, była konferencja ks. Andrzeja Kowalskiego, który pełni w seminarium funkcję ojca duchownego. Przybliżył on rodzicom m.in. temat sutanny, która już za kilka miesięcy stanie się codziennym strojem kleryków.
            Ks. Andrzej radził rodzicom, aby towarzyszyli swoim synom, na drodze do Chrystusowego kapłaństwa, gdyż obecność najbliższych w życiu kleryka jest bardzo ważna. 
            Na zakończenie dnia skupienia, dzięki piękniej pogodzie, seminarzyści razem z rodzinami, cieszyli się urokami Torunia.

kl. Mateusz Starczewski, kurs II
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies