Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień skupienia dla rodziców kursu I

2018-03-20
Dnia 18 marca 2018 r. w V Niedzielę Wielkiego Postu odbył się dzień skupienia dla rodziców Kursu I.

            Wspólne spotkanie rozpoczęła konferencja wicerektora WSD w Toruniu ks. Leszka Stefańskiego, opiekuna kursu I. Ksiądz wicerektor przedstawił czym jest seminarium duchowne, jak wygląda oraz ile trwa formacja intelektualna i duchowa kleryków. Bardzo dużo miejsca poświęcił zagadnieniu powołania - czym ono jest i w jaki sposób jest ono odczytywane przez młodych ludzi. Dodatkowo ks. wicerektor przedstawił jak rodzina może pomagać klerykowi w jego formacji i jak powinna traktować synów w swoich środowiskach. Wymagania stawiane klerykom nie powinny być zaniżane, wręcz przeciwnie, poprzeczka powinna być podwyższana, aby wspomagać ich na ścieżce ku świętości.
            Kolejnym punktem dnia skupienia była wspólna modlitwa. O godzinie 12.30 rozpoczęły się Gorzkie żale, a po nich Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył rektor WSD w Toruniu ks. Dariusz Zagórski. Natomiast Słowo Boże i homilie wygłosił ks. Andrzej Kowalski - ojciec duchowny. Ks. Andrzej podczas homilii, dużą uwagę zwrócił na zagadnienie poszukiwania Boga w drugim człowieku oraz braterskiej pomocy. Ukazując w ten sposób jak jeszcze możemy wykorzystać te ostanie chwile Wielkiego Postu.
            Ostatnim punktem dnia skupienia był wspólnie zjedzony obiad w miłej i rodzinnej atmosferze, po którym klerycy mieli możliwość spędzenia czasu z własnymi rodzinami wśród gotyckich zabytków Torunia.


kl. Wojciech Fałkowski, kurs I
 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies