Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Czwartkowe czuwanie przed Wielkim Tygodniem

2018-03-26
W czwarty marcowy czwartek o godzinie 20:00 rozpoczęło się w seminaryjnej kaplicy, kolejne w tym roku formacyjnym, modlitewne czuwanie. Wierni, którzy przybyli z różnych stron diecezji, mogli ponownie wraz z klerykami i moderatorami seminarium adorować ukrytego w Najświętszym Sakramencie Jezusa Chrystusa oraz przeżyć modlitewną refleksję.

Tym razem klerycy, prowadzący czuwanie w pierwszej kolejności podjęli rozważanie, dotyczące siedmiu grzechów głównych. Przybijając do krzyża tabliczki z grzechami, w bardzo wymowny sposób uświadomili nam, jak każdy, popełniony grzech oddala człowieka od Bożej Miłości. Był to niezwykły moment, wzywający do zastanowienia się, na ile potrafimy odwdzięczyć się Chrystusowi za dar zbawienia. W dalszej części czwartkowego czuwania swoje myśli skierowaliśmy ku Niedzieli Palmowej. Na środku kaplicy rozłożone zostały palmy, po których przeszedł diakon z Najświętszym Sakramentem, co w wyraźny sposób upamiętniło wjazd Jezusa do Jerozolimy. Nastąpił wyjątkowy moment zadumy, nad tym, jak poprzez czas wielkiego postu przygotowaliśmy swoje serca na zbliżające się święta wielkanocne. W ciszy serca można było odpowiedzieć sobie na pytanie, na ile jestem gotowy wraz z Chrystusem rozpocząć nowe życie.


Mając jednak świadomość własnej niedoskonałości zawierzyliśmy naszemu Zbawicielowi swoje trudności i obawy. Udając się przed ołtarz i klękając przed Najświętszym Sakramentem każdy z nas mógł bezgranicznie oddać Chrystusowi swoją codzienność i pozwolić, aby On wyłącznie prowadził nas przez dalsze życie, chroniąc nas od podstępnym podszeptów złego ducha, przez które oddalamy się od wielkiego daru zbawienia.


      Już teraz zapraszamy na kolejne CCC, które odbędzie się 26 kwietnia br. o godz. 20:00 w kaplicy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Wyższym Seminarium Duchownym.
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies