Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Misterium Męki Pańskiej

2018-04-06
Misterium Męki Pańskiej w Grębocinie, to wydarzenie znane w całym regionie. W tym roku odbyło się ono po raz 10-ty i praktyką lat ubiegłych, wzięli w nim udział klerycy naszego seminarium.
Wcielili się oni w role m.in.: rzymskich żołnierzy, faryzeuszy i apostołów. Jest to doskonała okazja, by jeszcze bardziej wejść w przeżywanie męki oraz śmierci naszego Pana, Jezusa Chrystusa. A także okazja, by ofiarować Mu trud przygotowań oraz występowania, któremu często towarzyszy przeszywające do bólu zimno z powodu ubogiego stroju.
            Podczas tej edycji w inscenizacji nie zabrakło nowych elementów tj. rozmnożenia chleba czy też rozbudowanej mowy Pana Jezusa skierowanej do uczniów. Wydarzenie angażuje około 200 osób, które pomagają przy organizacji oraz występują jako aktorzy. Nad całością czuwa ks. Paweł Borowski, który jest jednocześnie pomysłodawcą Misterium w Grębocinie. Rokrocznie na miejsce widowiska przybywa ogromna rzesza ludzi, która w tym roku liczyła blisko 3000 osób. Wśród nich obecny był także J.E ks. biskup Wiesław Śmigiel, który przed rozpoczęciem spotkał się z aktorami w kościele na wspólnej modlitwie, a na zakończenie udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.


kl. Mateusz Bartkowski, kurs III
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies