Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Msza święta z procesją rezurekcyjną

2018-04-08
Niedzielny poranek - 1 kwietnia 2018 roku był wielkim wydarzeniem dla całego Kościoła. O godzinie 6 przybyliśmy wraz z naszym pasterzem bp Wiesławem Śmiglem do Matki kościołów naszej diecezji - katedry śś. Janów w Toruniu. Pasterzowi towarzyszyli między innymi księża moderatorzy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, proboszcz ks. prał. Marek Rumiński i inni kapłani.

Jutrzenka, która towarzyszyła naszemu przybyciu na Mszę święta nie była czymś przypadkowym. Otóż Chrystus zapowiadany był na kartach Starego Testament jako Ten, który jest Wschodzącym Słońcem. Ono zapowiada rozpoczęcie się czegoś nowego. Budzi do życia, wyciąga z mroku, oświetla drogę.

    Biskup Wiesław Śmigiel w swej homilii nawiązywał do uczniów, którzy byli zalęknieni przebiegiem tych wydarzeń, które miały miejsce - śmierć Chrystusa krzyżu. Zaraz po wylaniu Ducha Świętego idą w świat, aby nauczać i głosić o Zmartwychwstałym Chrystusie. Czy poświęcaliby się pustej idei, nawet kosztem utraty swojego życia, gdyby nie spotkali Go prawdziwie? Otrzymaliśmy różne drogi prowadzące do zbawienia. Nasz Pasterz przedstawił postawy osób, które zastały pusty grób. Postawy te jakże dziś przedstawiają często bogactwo dróg, które zaprowadziły ludzi na spotkanie z żywym Chrystusem. Między innymi postawa Marii Magdaleny, która jako pierwsza stała się świadkiem zmartwychwstania. Otrzymała nawet przydomek apostołki wszystkich apostołów. Ukazuje ona pierwszą drogę spotkania z Chrystusem – drogę miłości.

    Po uroczystej Mszy św. powróciliśmy do seminarium, aby zasiąść do wielkanocnego śniadania, po którym wszyscy udali się do swoich domów, aby świętować najważniejsze święto chrześcijańskiej wśród swoich najbliższych oraz z naszymi wspólnotami parafialnymi.

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LUT
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies