Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Krucjata Wyzwolenia Człowieka

2018-04-12
W poniedziałek 19.03.2018 roku w naszej wspólnocie seminaryjnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach modlitw wieczornych czterech z nas podpisało i złożyło na ołtarzu deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Jest to ruch, który założył Czcigodny Sługa Boży Franciszek Blachnicki i ma na celu dobrowolne wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych, bądź kupowanie ich i częstowanie nimi. Takie wyrzeczenie podejmuje się w intencji osoby, która uzależniona jest od alkoholu, aby wygrała walkę ze swoim nałogiem. Złożenie tych deklaracji było połączone z nabożeństwem Słowa Bożego, któremu przewodniczył diecezjalny moderator Ruchu  Światło – Życie ks. Waldemar Konczalski. Ksiądz moderator podczas kazania podzielił się z nami świadectwem jak podpisanie deklaracji wpłynęło na jego życie i jak przez ten dar Bóg zaczął działać w życiu jego rodziny. Oprócz niego swoim świadectwem podzielili się także kl. Dominiki Kabaczyński oraz kl. Dawid Sugalski. Braćmi, którzy tego wieczoru podjęli się abstynencji od alkoholu byli: kl. Dawid Sugalski, kl. Tomasz Gutowski, kl. Dawid Gogolewski i kl. Karol Brzozowski.

Dziękujemy tym braciom za dar jaki złożyli i prosimy Boga, aby wspierał ich łaską wytrwania w podjętej przez nich decyzji i żeby przyniosła ona obfite owoce w życiu osób uzależnionych.

kl. Michał Rarus, kurs V

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LUT
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies