Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Ponad dwa tysiące kleryków wraz z moderatorami u Jasnogórskiej Matki

2018-04-20
„W Sercu Jezusa i w Sercu Maryi” pod takim hasłem w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku odbyła się V Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.
Już po raz piąty klerycy z całej Polski spotkali się w Częstochowie, aby wspólnie modlić się i dziękować Wychowawczyni powołań kapłańskich za ten cudowny dar jakim jest powołanie do kapłaństwa. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad dwa tysiące kleryków oraz 300 przełożonych i moderatorów, którzy są odpowiedzialni za codzienną formację alumnów.
Pierwszego dnia po przyjeździe do Częstochowy, zebraliśmy się na Apelu Jasnogórskim, w którym uczestniczył i udzielił końcowego błogosławieństwa sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa abp Jorge Carlos Patrón Wong.
Drugiego dnia po zawiązaniu wspólnoty w Katedrze Częstochowskiej i przywitaniu uczestników pielgrzymki przez abp Wacław Depo, metropolitę częstochowskiego rozpoczęła się wspólna modlitwa. Konferencję z tej okazji wygłosił abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, w której wspomniał o tym jak ważne jest rozwijanie swojego powołania w oparciu o  Serce Pana Jezusa. Po konferencji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził bp Andrzej Przybylski. Po modlitwie w katedrze przeszliśmy procesją, której przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak, do Bazyliki Jasnogórskiej, w której odbyła się  uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem sekretarza Kongregacji ds. Duchowieństwa abp Jorge Carlosa Patróna Wonga.
Po uroczystym zawierzeniu się Matce Jasnogórskiej, które w imieniu wszystkich złożył abp Wacław Depo i błogosławieństwie abp Wonga udaliśmy się do swoich domów formacyjnych ubogaceni doświadczeniem radości wypływającej z powołania i codziennego życia kleryckiego. Na zawsze w naszej pamięci pozostanie obraz 2000 kleryków klęczących przed Jezusem Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie i wyznających Go jako Pana swojego życia, a także proszących Jego Matkę, aby była nauczycielką życia służebnego i formatorką oraz wychowawczynią powołanych do kapłaństwa.

kl. Łukasz Zakreta, kurs I
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LUT
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies