Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Ekstremalne przeżycia na wyjeździe kursu I

2018-06-14
W dniu 16 maja, bezpośrednio po obiedzie wyruszyliśmy wraz z naszym opiekunem ks. Leszkiem Stefańskim na wyczekiwaną od dłuższego czasu wycieczkę kursową.
Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Częstochowa. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowaliśmy się w  częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Następnie udaliśmy się na Jasną Górę, by w ręce Matki Bożej złożyć swoje codzienne sprawy. Będąc blisko obrazu Jasnogórskiej Pani uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz w Apelu Jasnogórskim. Po wspólnotowej  modlitwie wróciliśmy do seminarium na wypoczynek. Kolejny dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. w częstochowskim seminarium. Po Mszy Św. zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do parku rozrywki Energylandia w miejscowości Zator.
            Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce, w którym na każdego czeka bardzo dużo atrakcji. Spędzając w tym miejscu większość dnia skorzystaliśmy z wielu z nich, przeżywając przy tym niesamowite emocje, m.in. jeżdżąc najszybszymi kolejkami, zasiadając na różnego typu wahadłach, itp. Była to naprawdę niesamowita rozrywka, dostarczająca maksymalną adrenalinę, potężna dawkę radości i dosłownie zabawę na najwyższych obrotach. Mimo częstych opadów deszczu dobra zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Z Energylandii wyjechaliśmy w bardzo dobrych nastrojach.
            Podsumowując, była to wycieczka, którą każdy z nas będzie pamiętał przez dłuższy czas.
Mieliśmy okazję pokrzepić swoje serca modlitwą przed Cudownym Obrazem, jak i doznać wielu niesamowitych wrażeń w parku rozrywki. Te dwa dni napełniły nas pozytywną energią, która będzie nam niezbędna do dalszej formacji seminaryjnej.

kl. Łukasz Nehring, kurs I

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LUT
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies