Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Po obłóczynowo z rodzicami

2018-10-11
Tydzień po obłóczynach, kiedy pierwsze emocje związane z przyjęciem stroju duchownego opadły, przyszedł czas na spotkanie z rodzinami.
Tydzień po obłóczynach, kiedy pierwsze emocje związane z przyjęciem stroju duchownego opadły, przyszedł czas na spotkanie z rodzinami, które uczestniczyły w corocznym dniu skupienia organizowanym szczególnie dla nich. Choć chwila obłóczyn to moment niezwykle przez nas wyczekiwany to jednak, kiedy już do niego dochodzi zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko kolejny etap na drodze formacji ku Chrystusowemu Kapłaństwu. Inaczej sprawa wygląda dla tych, którzy stoją z boku naszej drogi otaczając nas swoją modlitwą, dla rodzin to pierwszy moment, kiedy "coś" się zmienia...
            Tegoroczne spotkanie z rodzinami rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godz.10.30, której przewodniczył ks. rektor Dariusz Zagórski, homilię wygłosił ks. Marian Wróblewski - opiekun naszego kursu, który posłużył się analogią koloratki jako pierścionka zaręczynowego, wskazując na wielkie podobieństwo tych dwóch podniosłych i wyjątkowych chwil. Po Eucharystii przyszedł czas na konferencję, którą wygłosił ojciec duchowny naszego seminarium - ks. Andrzej Kowalski - zaznaczając, że tym co ma się zmieniać w naszym życiu ma być nie tylko strój, ale przede wszystkim serce, które ma stawać się coraz bardziej na wzór serca Chrystusa. O godzinie 13.00 wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Tegoroczny dzień skupienia zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową.
            Z pewnością zarówno dla rodziców jak i dla nas - alumnów, był to czas pięknego spotkania w gronie najbliższych - tych którzy na codzień są najbliżej nas, wspierając nas swoją modlitwą.


kl. Adrian Figurski, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies