Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   "Od zera do bohatera. Historia Gedeona"-Listopadowy dzień skupienia

2018-11-14
Dzień skupienia rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, 9 listopada, spotkaniem w sali multimedialnej z panem Wiesławem Grabowskim. Zostaliśmy wprowadzeni w temat rozważań: „,Od zera do bohatera czyli przełamywanie siebie – historia Gedeona”.
Dzień skupienia rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, 9 listopada, spotkaniem w sali multimedialnej z panem Wiesławem Grabowskim. Zostaliśmy wprowadzeni w temat rozważań: „Od zera do bohatera, czyli przełamywanie siebie – historia Gedeona”. Po zachęcie do samodzielnego zapoznania się z historią Gedeona z Księgi Sędziów, całą jego historię omówiliśmy wspólnie, werset po wersecie, z prowadzącym rekolekcje. Zwracał on nam przede wszystkim uwagę na kontekst tej opowieści, który sprzyja właściwej interpretacji wydarzeń.
                Omawianie perypetii Gedeona było przeplatane spotkaniami w grupach, co było okazją do wytchnienia i do podzielenia się z braćmi swoim doświadczeniem wiary i przeżywanych w życiu trudności. W sobotnie popołudnie, po sakramencie spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, czekała na nas niespodzianka. Wszystkie grupy dostały zadanie przedstawienia w formie pantomimy wybranych fragmentów z całego Pisma Świętego. Poprzez tę zabawę, prowadzący rekolekcje pragnął nam pokazać, że najłatwiej zapamiętujemy te rzeczy, które zobaczyliśmy.
                Tegoroczny dzień skupienia, oprócz poznania Gedeona i Bożego działania w jego życiu, nauczył nas także otwartości na działanie Boga w naszym życiu poprzez Słowo Boże.

kl. Daniel Drumiński, rok III
 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LIP
18-21
Diecezjalne Dni Mlodzieży
Hartowiec
LIP
18-30
Toruń
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
SIE
4
Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Toruń - Katedra, godz. 6:00
WRZ
5
Rocznica poświęcenia Katedry
Toruń - Katedra, godz. 18:00
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies