Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   „Jezus i przyjaciele z Betanii. Lectio Divina z Marią, Martą i Łazarzem”.

2018-12-08
Już od paru lat kurs III wraz z ojcem duchownym wyjeżdża do Krakowa na rekolekcje Lectio Divina. Lectio Divina to forma modlitwy, która polega na pogłębionej lekturze tekstu Pisma Świętego.
Już od paru lat kurs III wraz z ojcem duchownym wyjeżdża na rekolekcję Lectio Divina. Lectio Divina to forma modlitwy, która polega na pogłębionej lekturze tekstu Pisma Świętego. Tegoroczne rekolekcje odbyły się od 30 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Tak jak w poprzednich latach konferencje prowadził Krzysztof Wons SDS. Tematem spotkań było „Jezus i przyjaciele z Betanii. Lectio Divina z Marią, Martą i Łazarzem”. 

                Konferencje skupiały się na przybliżeniu uczestnikom perykopy związanych z bohaterami rekolekcji. Każdy wykład miał ukazać przyjaźń Pana Jezusa z Łazarzem, Martą i Marią. W skupieniu się i przyjęciu wszystkich treści pomogło zachowanie obowiązkowej ciszy. Po każdej konferencji uczestnicy, mogli skorzystać z czasu przeznaczonego na osobiste lectio divina przed Najświętszym Sakramentem. Pomocą również były spotkania osobiste z ojcem Krzysztofem lub z jego współbraćmi, którzy odpowiadali i pomagali w nurtujących pytaniach uczestników rekolekcji. W dzisiejszych czasach gdzie jesteśmy nastawieni na szybkie tempo życia, nie mamy czasu, aby chociaż na chwilkę usiąść i w spokoju przeczytać jeden fragment. Na pewno te rekolekcje pomogą oderwać się od wiru obowiązków i przez trzy dni po być spokojnie na analizowaniu i modleniu się Pismem Świętym.

kl. Karol Kalwa, rok III

               
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
MAJ
23
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
CZE
7
Konsekracja kościoła
Toruń - parafia pw. bł. S. W. Frelichowskiego
CZE
8
25-lecie święceń kapłańskich bpa Wiesława Śmigla
Toruń - Katedra, godz. 11:00
CZE
9
Marsz dla Życia i Rodziny
Toruń
CZE
13
Dzień Świętości Życia Kapłańskiego
Chełmża - bazylika konkatedralna, godz. 11:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies