Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Niezwykłe spotkanie. Z wizytą u Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.

2018-12-21
W piątek 14 grudnia, w dniu wspomnienia św. Jana od Krzyża (w zakonach karmelitańskich dzień ten przyjmuję ranga uroczystości), udaliśmy, jako kurs IV z naszym opiekunem księdzem Tomaszem Tułodzieckim, do Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.
Na samym początku zostaliśmy miło przywitani przez matkę przeoryszę - s. Joanne na furcie zakonnej. Tam też ustaliliśmy plan naszego wspólnego działania. Następnie udaliśmy się do kaplicy, gdzie przygotowaliśmy się do wspólnej Mszy świętej. Podczas Mszy, krótką refleksje dotyczącą świętego Jana od Krzyża skierował do nas ks. Tomasz. Po Mszy świętej modliliśmy się razem z siostrami Liturgią Godzin (modlitwą południową), a także litanią loretańską. Kolejnym punktem naszego spotkania był obiad, który zjedliśmy z apetytem, czekając już na „czas rekreacji” sióstr, podczas którego mieliśmy spotkać się z siostrami i porozmawiać. Po obiedzie szybko poszliśmy do rozmównicy, gdzie zebrały się też wszystkie siostry. Był to niezwykle ważny element spotkania z siostrami, podczas którego mogliśmy dowiedzieć się wiele więcej o życiu sióstr. Bracia zadawali siostrom wiele ciekawych pytań, na które siostry oczywiście z chęcią odpowiadały. Także one zadawały pytania nam. Centralnym tematem naszych rozmów była także postać patrona naszego seminarium bł. księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, przez którego wstawiennictwo cudu uzdrowienia doznała matka przeorysza - s. Joanna. Ostatnim punktem naszego spotkania była oczywiście wspólna modlitwa. O godzinie 16.30 spotkaliśmy się znowu w kaplicy aby modlić się Liturgią Godzin - tym razem Nieszporami.  Na koniec modlitwy przyjęliśmy Boże błogosławieństwo, po którym zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Siostry obdarzyły każdego z nas świątecznym prezentem - piernikami „własnej roboty”. Natomiast my wręczyliśmy siostrom płytę naszego seminaryjnego zespołu „Synowie”, kalendarz seminaryjny na Rok Pański 2019, a także listopadowy numer „Sługi”.
                Było to dla nas bardzo owocny czas. Możliwość spotkania się z siostrami, wspólna modlitwa i rozmowa dodały nam pewności, że choć nie widzimy sióstr w świecie i one nas też nie widzą, to jednak nieustannie pamiętają o nas i zanoszą przed ołtarz modlitwy w naszych intencjach.  Bardzo często nie jesteśmy świadomi, jak wielkie łaski upraszają dla naszej diecezji siostry zakonne, które nieustannie trwają na modlitwie.

kl. Mateusz Archita, kurs IV

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
MAJ
23
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
CZE
7
Konsekracja kościoła
Toruń - parafia pw. bł. S. W. Frelichowskiego
CZE
8
25-lecie święceń kapłańskich bpa Wiesława Śmigla
Toruń - Katedra, godz. 11:00
CZE
9
Marsz dla Życia i Rodziny
Toruń
CZE
13
Dzień Świętości Życia Kapłańskiego
Chełmża - bazylika konkatedralna, godz. 11:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies