Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Kultowe utwory bożonarodzeniowe, sala wypełniona po brzegi... "Oto idzie w majestacie, władca ludzi i przyjaciel. Chwalcie Imię Pana!" [zdjęcia/film]

2019-01-17
W czasie koncetu wykonaliśmy 13 pieśni i piosenek, wśród których znalazły się teksty Piotra Janczerskiego – założyciela grupy „No To Co” i słynnego „Bractwa Kurkowego 1791”, utwory z pierwszej Mszy Beatowej „Pan przyjacielem moim” autorstwa Katarzyny Gärtner i Ernesta Brylla, a także kilka utworów z musicalu „Kolęda Nocka”.
13 stycznia 2019 roku, w minioną niedzielę, obchodzoną w Kościele jako święto Chrztu Pańskiego, a zarazem dzień kończący liturgiczny okres Bożego Narodzenia, w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy naszym seminarium miał miejsce kolejny już koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu kleryków.
Koncert rozpoczął się o godzinie 16.30 przywitaniem licznie przybyłych gości przez księdza Rektora Dariusza Zagórskiego, który zaprosił także do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej na 25 – lecie istnienia toruńskiego seminarium. Następnie głos zabrał pan Krzysztof Zaremba – na co dzień dyrektor muzyczny Teatru Baj Pomorski, który podjął się przygotowania naszego koncertu, a przez to stał się niejako ojcem całego wydarzenia. Pan Zaremba wprowadził wszystkich w klimat koncetu, a także przedstawił repertuar, który mieliśmy okazję zaprezentować. W czasie koncetu wykonaliśmy 13 pieśni i piosenek, wśród których znalazły się teksty Piotra Janczerskiego – założyciela grupy „No To Co” i  słynnego „Bractwa Kurkowego 1791”, utwory z pierwszej Mszy Beatowej „Pan przyjacielem moim” autorstwa Katarzyny Gärtner i Ernesta Brylla, a także kilka utworów z musicalu „Kolęda Nocka”. Oprócz kleryków, którzy śpiewali i grali na wielu instrumentach, w trakcie koncertu wystąpił także sam mistrz – Krzysztof Zaremba, który w towarzystwie aktorki Grażyny Rutkowskiej – Kusa wykonał piękną pieśń „Ciemno tej nocy betlejemskiej było”,  autorem której jest także wspomniany już Ernest Bryll. Podobnie jak w zeszłym roku, swoją ulubioną kolędę „O  gwiazdo betlejemska”  zaśpiewał dla nas także ks. Leszek Stefański.                                                                   
Niedzielny koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ku naszemu zaskoczeniu, ale i ogromnej radości aula pękała w szwach. Dziękujemy także za gromkie brawa, którym nie było końca, a także wszystkie miłe słowa i opinie, które usłyszeliśmy po koncercie. Mamy nadzieję, że organizacja koncertu bożonarodzeniowego na stałe zagości w naszym seminaryjnym kalendarzu.
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
WRZ
5
Rocznica poświęcenia Katedry
Toruń - Katedra, godz. 18:00
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
LIS
24
Uroczystość Chrystusa Króla
Toruń - Katedra, godz. 12:30
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies