Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Kurs Nowe Życie – czyli wór nowych doświadczeń i modlitwy

2019-03-29
Niejednokrotnie w ciągu dnia możemy doświadczać, poznawać i czuć Boga. Są jednak takie chwile, kiedy ta relacja człowieka ze Stwórcą jest głębsza niż zwykle. Do takich właśnie należał dla nas – kleryków – ostatni weekend, jaki przyszło nam spędzić na kursie ,,Nowe Życie’’.
W piątek 22 marca, tuż po przyjeździe z wycieczki naukowo-rekreacyjnej, udaliśmy się wraz z ojcem duchownym naszego Wyższego Seminarium Duchownego do Szkoły Nowej Ewangelizacji na kurs „Nowe Życie”. Na miejscu, ku naszemu miłemu zaskoczeniu okazało się, że animatorami są nasi starsi koledzy z wyższych roczników.            
Cały kurs trwał 3 dni. Pierwszego dnia, poprzez wspólną mszę świętą i modlitwę, weszliśmy w klimat przepełniony duchem jedności i wspólnoty. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w sali Gerarda, gdzie poznaliśmy wszystkich prowadzących. Każdy dzień przepełniony był zabawami, świadectwami oraz wydarzeniami, które pozwalały spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy. Ogromne wrażenie zrobiły na nas niespodzianki, które przygotowali organizatorzy. Cały kurs odbywał się pod hasłem „otwórz prezent”. Poruszana była problematyka Ducha Świętego, temat grzechu, nawrócenia i wielu innych kwestii wiary.
Dla mnie osobiście i myślę, że również dla moich kolegów, była to okazja do licznych przemyśleń, nabycia pewnej dojrzałości duchowej, nawiązania nowych znajomości, a także pogłębienia relacji z Tym, który był tam najważniejszy – z Panem Bogiem. O Nim nikt nie zapominał nawet przez chwilę.
Każdemu kto zastanawia się, czy udać się na najbliższy kurs odpowiadam – Tak! Koniecznie!

Patryk Gąsiorowski, kurs I
 
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies