Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Krucjata Wyzwolenia Człowieka

2019-04-10
W poniedziałek, 8 kwietnia 2019 roku, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, miała miejsce Godzina Odpowiedzialności, w czasie której 5 braci przystąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (czterech do krucjaty kandydackiej - na rok, a jeden do krucjaty członkowskiej - na stałe).
Celebracji przewodniczył ks. Wacław Dokurno, diecezjalny moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przecznie.
            Ks. Wacław w wygłoszonej przez siebie homilii, nawiązując do czytań biblijnych przewidzianych na tę okoliczność, przytoczył 6 wydarzeń ze swojego życia, w czasie którego musiał „stoczy bitwę’’ związaną ze swoją przynależnością do krucjaty. Swoje świadectwa życia w trzeźwości i roli krucjaty w swoim życiu, opowiedzieli pan Zdzisław i brat z kursu II - Karol. Przedstawiając swoją historię życia, pan Zdzisław zarysował, jak wiele zła w życiu człowieka może spowodować uzależnienie od alkoholu, które wpływa nie tylko na samego uzależnionego i jego relację z Bogiem, ale przede wszystkim na rodzinę. Natomiast w drugim świadectwie, Karol opowiedział o skuteczności modlitwy i wyrzeczenia za osoby uzależnione. Następnie odbyło się złożenie przyrzeczeń krucjaty, którą przystępujący składali na księdze, leżącej na ołtarzu, a osoby już przynależące do krucjaty w geście wyciągniętych rąk, modliły się za nich wstawienniczo.
            Cała celebracja z pewnością zapadnie w naszej pamięci jako moment szczególnie poświęcony modlitwie za osoby uzależnione. Bardzo wymowne było również to, że Godzina Odpowiedzialności odbywała się w Wielkim Poście, czyli w czasie podejmowania wyrzeczeń, które prowadzą do nawrócenia. Świadectwo 5 braci, którzy przystąpili do krucjaty jest wyrazem troski za osoby, które już o własnych siłach nie potrafią wyjść ze swojego uzależnienia. Obecnie w dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka uczestniczy 11 braci - 7 jako członkowie i 4 jako kandydaci.

kl. Tomasz Gutowski, kurs III
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LIP
18-21
Diecezjalne Dni Mlodzieży
Hartowiec
LIP
18-30
Toruń
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
SIE
4
Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Toruń - Katedra, godz. 6:00
WRZ
5
Rocznica poświęcenia Katedry
Toruń - Katedra, godz. 18:00
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies