Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Międzynarodowa konferencja Biblical Thomism

2019-04-12
W dniach 4 – 6 kwietnia w Centrum Dialogu, a także na Wydziale Teologicznym UMK miała miejsce międzynarodowa konferencja pt. „Identity and Tradition. Thomas Aquinas and the Church Fathers.”
Było to wydarzenie o niecodziennej skali, ponieważ swoje wykłady wygłosiło blisko czterdziestu prelegentów z różnych stron świata. Wśród nich były zarówno osoby świeckie jak i duchowne. Wielu specjalistów światowej klasy, czasem nawet największych w swojej dziedzinie.  Z całego grona w szczególny sposób wyróżniali się ojcowie dominikanie jako duchowi i intelektualni spadkobiercy twórczości św. Tomasza z Akwinu. Wśród prelegentów byli m. in. Serge-Thomas Bonino O.P. (Papieski Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu, Rzym), Enrique Alarcón (Uniwersytet Nawarry, Pampeluna), Carmelo Giuseppe Conticello (CNRS, Paryż), Martin Morard (CNRS, Paryż), Dominic Legge O.P. (Waszyngton), Anton ten Klooster (Uniwersytet w Tilburgu).
Zakres tematyki wykładów był dość rozległy, ponieważ obejmował dzieła Tomasza z Akwinu, szczególnie te, które opierał na nauczaniu Ojców Kościoła. Wśród dzieł tomaszowych niewątpliwie należy wyróżnić Catena aurea, w której Tomasz uzbierał i zestawił ze sobą komentarze i wypowiedzi Ojców do Ewangelii. Większość wykładów prowadzona była w języku angielskim, choć w trakcie niektórych z nich pojawiał się język włoski, francuski i hiszpański.
Pierwszy dzień konferencji rozpoczęła wspólna Msza Święta wraz z klerykami w kaplicy seminaryjnej. Zaś w ostatnim dniu wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość wspólnego zwiedzania toruńskiej starówki.

Jan Melzacki, kurs V
 
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LIP
18-21
Diecezjalne Dni Mlodzieży
Hartowiec
LIP
18-30
Toruń
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
SIE
4
Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Toruń - Katedra, godz. 6:00
WRZ
5
Rocznica poświęcenia Katedry
Toruń - Katedra, godz. 18:00
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies