Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Jezualia

2019-05-31
W dniach 23 – 26 maja 2019 roku po raz kolejny odbyły się Jezualia. Jest to wydarzenie ewangelizacyjne w czasie toruńskich juwenaliów (w tym roku nazwanych piernikaliami), organizowane przez toruńskie duszpasterstwa akademickie.
Wśród nich: Bacówka – wspólnota prowadzona przez o. Macieja Ziębca CSsR (przy oo. redemptorystach), Studnia – wspólnota prowadzona przez o. Michała Kłosińskiego SJ (przy oo. jezuitach) i Źródło – wspólnota przy Wydziale Teologicznym prowadzona przez ks. Dawida Wasilewskiego.

W czasie całego wydarzenia punktami strategicznymi były: Wydział Teologiczny, na którym niemal przez całą noc był wystawiony Najświętszy Sakrament oraz plac między 9 i 10 akademikiem, na którym spotykały się wspólnoty przed i w czasie nocnej ewangelizacji. Miejsce to wabiło studentów także innymi atrakcjami takimi jak wspólne tańce, śpiewy czy grill.


Każdego dnia czas ewangelizacji rozpoczynała wspólna Eucharystia na Wydziale Teologicznym. Hałas i zgiełk studenckich zabaw przeplatał się z ciszą w czasie adoracji. Wiele bogatych w rozmaite doświadczenia rozmów i ludzkich historii, można było przynieść pod same stopy Pana Jezusa. Wydarzenia takie jak jezualia ukazują, że działanie Pana Boga nie jest niczym ograniczane i także tutaj pragnie On spotkać się z człowiekiem.


Jan Melzacki, kurs V

 
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies