Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Święcenia diakonatu

2019-06-15
Foto: Ewa Jankowska / Wojciech Fałkowski
15 czerwca 2019 roku, ośmiu naszych braci przyjęło święcenia diakonatu z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Józefa Szamockiego.
W przeddzień uroczystości, w naszej seminaryjnej kaplicy miało miejsce uroczyste podpisanie celibatu w obecności całej wspólnoty. Nasi bracia z piątego roku przez przyjęcie święceń diakonatu są coraz bliżej celu, który sobie obrali wstępując do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, a którym jest Chrystusowe Kapłaństwo. To już ostatni etap przygotowujący ich do przyjęcia święceń kapłańskich. Polecajmy ich Panu Bogu oraz Maryi naszej Matce, aby troszczyli się o nich na każdy dzień ich posługi. Po skończonych uroczystościach w bazylice katedralnej miał miejsce uroczysty obiad w naszym seminaryjnym refektarzu, na którym obecni byli wszyscy zgromadzeni na Mszy Świętej kapłani oraz rodzina nowo wyświęconych diakonów.
     
W czasie obiadu miało miejsce ogłoszenie parafii, do których trafić mają nowi diakoni naszej diecezji. Dominik Kabaczyński z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu, skierowany został do posługi w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Bartosz Kwiatkowski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie, został skierowany do posługi w parafii pw. św. Antoniego w Toruniu. Paweł Lewandowski z parafii Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny Kowalskiej w Toruniu, skierowany został do posługi w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu. Jan Melzacki z parafii Św. Anny w Radzyniu Chełmińskim, został skierowany do posługi w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu. Piotr Skiżyński z parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego, został skierowany do posługi w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu. Dawid Sugalski z parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim, skierowany został do posługi w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu. Przemysław Witkowski z parafii Św. Walentego w Łążynie, został skierowany do parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu. Natomiast Witold Ziętarski z parafii Św. Bartłomieja w Chełmoniu, został skierowany do posługi w parafii pw. Niepokalanego poczęcia NMP w Toruniu.


Adrian Meulenberg, kurs I

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
PAŹ
24
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
LIS
24
Uroczystość Chrystusa Króla
Toruń - Katedra, godz. 12:30
LIS
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies