Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2019-06-26
W czwartek 20 czerwca 2019 roku alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu uczestniczyli w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Mszy Świętej w toruńskiej katedrze przewodniczył oraz wygłosił kazanie biskup Wiesław Śmigiel, pasterz naszej diecezji.
W swojej homilii biskup Wiesław zwracał uwagę, że przychodzimy na uroczystość ze świadomością, ponieważ potrzebujemy pokarmu na życie wieczne. Bóg daje nam się w Chlebie Eucharystycznym.
Ordynariusz naszej diecezji podkreślił, że tak jak dawniej Jezus zachęcał apostołów, tak dzisiaj kieruje słowa do nas, abyśmy wyszli na zewnątrz i nieśli pokarm oraz dawali świadectwo.


Biskup Wiesław Śmigiel, zwrócił uwagę wiernych na wielowiekową tradycję procesji eucharystycznej. Skierował do uczestników świętej liturgii słowa: ,,Bóg wychodzi na ulice, byśmy pamiętali i daje świadectwo, że On pamięta. Zapraszamy dziś Boga do naszej codzienności. Niech nam pomoże być lepszymi".


Po uroczystej Eucharystii z toruńskiej katedry wyruszyła procesja, która przeszła przez Starówkę. Monstrancję z Najświętszym Sakramentem niósł ksiądz biskup oraz proboszczowie śródmiejskich parafii. Na poszczególnych ołtarzach diakonii naszego seminarium zaśpiewali Ewangelię, a przy trzecim ołtarzu, swoim śpiewem ubogacił uroczystość chór złożony z kleryków naszego seminarium. Procesja zakończyła się w kościele garnizonowym, gdzie odśpiewano uroczyste „Te Deum’’. Na zakończenie Biskup Śmigiel udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.


Michał Kłosowski, kurs II

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
PAŹ
24
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
LIS
24
Uroczystość Chrystusa Króla
Toruń - Katedra, godz. 12:30
LIS
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies