Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Święto Policji

2019-07-27
Foto.: Ks. Paweł Borowski
16 lipca 2019 roku w toruńskiej katedrze Świętych Janów odbyły się obchody Święta Policji. Rozpoczęły się one od uroczystej defilady funkcjonariuszy policji. Mszę Świętą w intencji służb mundurowych policji odprawił oraz wygłosił homilię ksiądz biskup Wiesław Śmigiel.
W wygłoszonym przez księdza biskupa słowie usłyszeć mogliśmy, że obchodzony jubileusz 100-lecia istnienia Policji Polskiej jest okazją do wyrażenia wdzięczności względem tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieku stali na straży naszego życia i dobra ojczyzny. Ksiądz biskup podkreślił również, że tak ważna w służbie na rzecz ojczyzny odwaga oraz hart ducha powinny opierać się na relacji z Panem Bogiem. Dlatego właśnie policjanci nie powinni zapominać o modlitwie i ofiarowaniu codziennie podejmowanego trudu Bogu.

O liturgiczną oprawę obchodów zadbali policjanci oraz klerycy toruńskiego seminarium duchownego w Toruniu, oprawę muzyczną zaś zapewniła orkiestra wojskowa Garnizonu Toruń.


Po zakończonej Eucharystii dalsza część obchodów miała miejsce na Rynku Staromiejskim. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i jednostek podległych odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody. Po zakończonej uroczystości mieszkańcy Torunia i turyści mogli z bliska obejrzeć sprzęt i wyposażenia używane przez policjantów w codziennej służbie.


Jacek Maćkiewicz, kurs IV

Galeria zdjęć: 
https://diecezja-torun.pl/galeria/1094/40368

 
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies