Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Nabożeństwo Matki Bożej Fatimskiej

2019-10-16
13 października 2019 roku wspólnota naszego Wyższego Seminarium Duchownego udała się do parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza na Rybakach w Toruniu, aby wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi uczestniczyć w Mszy i nabożeństwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
Była to 40. rocznica nabożeństw fatimskich w tej parafii. Uroczystej liturgii przewodniczył rektor WSD ks. dr hab. Stanisław Adamiak, który wygłosił także homilię. Wyjaśniając Ewangelię o dziesięciu trędowatych pokazał on dwie rzeczy, które były w niej najistotniejsze: pierwszym było dziękczynienie uzdrowionego samarytanina a drugim przywrócenie go do społeczeństwa. Trąd był uważany za chorobę rozprzestrzeniającą się, dlatego osoby nią dotknięte usuwano ze wspólnoty i skazywano je na odosobnienie. Podobnie jak bohater pierwszego czytania - wódz syryjski Naaman, który po zanurzeniu się w wodzie na polecenie proroka Eliasza doznał uzdrowienia, tak i my podczas chrztu świętego, po polaniu wodą zostajemy uzdrowieni z naszego trądu, którym jest grzech.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy wierni wyruszyli w procesji wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej alejkami parku na Bydgoskim Przedmieściu. Podczas całej drogi odmawiano różaniec wraz z rozważaniami przygotowanymi przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego.


Karol Brzozowski, kurs III
 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies