Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Zjazd Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i apostolatu "Margaretka"

2019-10-17
13 października 2019 roku w naszym seminarium odbył się zjazd Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu oraz apostolatu modlitwy za kapłanów „Margaretka”.
Spotkanie rozpoczęło się w Centrum Dialogu, gdzie wszystkich przybyłych gości przywitał dziekan alumnów kleryk Paweł Orłowski. Uczestnicy mogli obejrzeć film: „Rok Akademicki 2018/2019 w WSD w Toruniu” oraz usłyszeć krótki wykład księdza rektora Stanisława Adamiaka pt. „Papież Franciszek i jego babcia”. Po wysłuchanej prelekcji przybyli goście spotkali się w seminaryjnej rozmównicy, aby porozmawiać z klerykami przy kawie. Następnie wszyscy zebrani zgromadzili się przed pomnikiem bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, aby modląc się nabożeństwem ku czci błogosławionego patrona seminarium, zawierzyć sprawę powołań kapłańskich, zakonnych oraz misyjnych.

Centralnym wydarzeniem zjazdu była Msza Święta, której przewodniczył rektor WSD. Podczas homilii ksiądz rektor podkreślił, jak wiele wsparcia duchowego i materialnego zawdzięczamy członkom towarzystwa.  Po Eucharystii udaliśmy się do naszego refektarza na wspólny obiad. W ramach zakończenia spotkaliśmy się ponownie w Centrum Dialogu, aby wziąć udział w koncercie przygotowanym przez zespół seminaryjny „Synowie”. W spotkaniu wziął udział również ksiądz Zdzisław Szauer, który w tym roku został mianowany przez księdza biskupa Wiesława Śmigla opiekunem apostolatu „Margaretka”.


Michał Kłosowski, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies