Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Listopadowe CCC

2019-12-05
Dnia 28 listopada 2019 roku w naszym seminarium odbyło się comiesięczne CCC, czyli czuwanie w czwarty czwartek miesiąca.
Zawsze obywa się ona w naszej kaplicy seminaryjnej, która jest wtedy otwarta dla wszystkich chętnych. Za ich przygotowanie odpowiedzialna jest za każdym razem inna grupa alumnów. W tym miesiącu była to grupa, której przewodniczył diakon Piotr Skiżyński. Ponadto, oprawę muzyczną zapewnił nasz seminaryjny zespół „Synowie” wraz z siostrą Ewą.

Klerycy podzielili czuwanie na kilka części. Pierwszą część stanowiły rozważania na temat narodzin Pana Jezusa, Jego chrztu w Jordanie, potem męki, śmierci i zmartwychwstania. Był to wspaniały czas, aby się wyciszyć i wsłuchać w głos Jezusa. Grupa zorganizowała również krótkie fragmenty Pisma Świętego, które były pomocne w rozważaniach. Po zakończeniu okresu zadumy nadszedł czas na uwielbienie. Śpiewaliśmy razem z zespołem pieśni, dziękując w ten sposób Jezusowi za otrzymane dary, łaski i Jego opiekę. Na koniec otrzymaliśmy błogosławieństwo lourdzkie.

Paweł Lange, kurs I
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies