Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Wizyta braci z Taizé

2017-04-11
20 marca br. w naszym seminarium przebywało dwóch nietuzinkowych gości. Byli nimi bracia Polacy z ekumenicznej wspólnoty z Taizé we Francji, którzy w ramach tournée po Polsce odwiedzili także Toruń. Spotkanie dla kleryków rozpoczęło się o godz. 17:00 w sali kinowej naszego gmachu. Br. Wojciech i br. Maciej pokrótce się przedstawili, opowiedzieli o życiu w Taizé oraz odpowiedzieli na nasze pytania, których było sporo. Nasze spotkanie przerwała kolacja.
O godz. 19 w kaplicy seminaryjnej odbyło się czuwanie w duchu tezańskim. Wspólnota Słowo Życia wraz z chętnymi klerykami zajęła się oprawą muzyczną – śpiewaniem kanonów. Bracia uczestniczyli w nim, ubrani w habity. Spotkanie modlitewne było otwarte, więc kaplica była pełna.

Po nabożeństwie w Centrum Dialogu odbyło się otwarte spotkanie z braćmi przy kawie i ciastku. Bracia chętnie dzielili się swoim doświadczeniem życia we wspólnocie i odpowiadali na zadawane pytania. Ten czas upłynął w miłej atmosferze.

Drugiego dnia bracia odwiedzili Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, ośrodek psychologiczno-pastoralny „Cyrenejczyk” oraz ośrodek terapii uzależnień w Czerniewicach.


kl.


Liturgia na dziś »
Kalendarz »
MAJ
24
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAJ
25-27
Spotkanie Młodych Taizé - Ogniem posoleni
Grębocin
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies