Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Wszystkie Artykuły

strona 1 z 22 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Razem z Wami modliliśmy się śpiewając Akatyst ku czci Bogarodzicy. Piękne czuwanie, pełne życia Maryi.

W przedostatni czwartek stycznia - 24.01 - w kaplicy seminaryjnej odbyło się czuwanie modlitewne, prowadzone przez kleryków WSD w Toruniu, które wpisało się już w comiesięczny kalendarz naszego domu, ale również diecezji. Na czuwanie przybyły...
2019-02-01

"Był to dla nas ważny czas w którym mogliśmy umocnić się przed sesją egzaminacyjną oraz wyjazdem na ferie. "

Dzień skupienia, który przeżywaliśmy w dniach 18-19 stycznia poprowadził dla nas ojciec Marek Stelmaszczuk SJ. Na co dzień działający w Toruniu jako Duszpasterz Akademicki i to właśnie na tym tle przebiegały jego katechezy.
2019-02-01

Kultowe utwory bożonarodzeniowe, sala wypełniona po brzegi... "Oto idzie w majestacie, władca ludzi i przyjaciel. Chwalcie Imię Pana!" [zdjęcia/film]

W czasie koncetu wykonaliśmy 13 pieśni i piosenek, wśród których znalazły się teksty Piotra Janczerskiego – założyciela grupy „No To Co” i słynnego „Bractwa Kurkowego 1791”, utwory z pierwszej Mszy Beatowej „Pan przyjacielem moim” autorstwa...
2019-01-17

Kolęda także u nas!

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dla naszego seminarium zawsze szczególnym dniem, bowiem obchodzimy wtedy tzw. „kolędę”.
2019-01-16

Zapraszamy na nasz Koncert Bożonarodzeniowy

Mamy zaszczyt zaprosić na Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu kleryków WSD w Toruniu pod kierownictwem muzycznym p. Krzysztofa Zaremby. Odbędzie się on w niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Centrum Dialogu przy seminarium o godzinie 16.30....
2019-01-08

Niezwykłe spotkanie. Z wizytą u Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.

W piątek 14 grudnia, w dniu wspomnienia św. Jana od Krzyża (w zakonach karmelitańskich dzień ten przyjmuję ranga uroczystości), udaliśmy, jako kurs IV z naszym opiekunem księdzem Tomaszem Tułodzieckim, do Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.
2018-12-21

"Jak nie będę dobrym księdzem, to będę głupim księdzem". Grudniowe skupienie.

W piątkowy wieczór, 14 grudnia, rozpoczął się w naszym seminarium kolejny dzień skupienia. Głoszącym naukę był ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, która została powołana 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie.
2018-12-20

„Jezus i przyjaciele z Betanii. Lectio Divina z Marią, Martą i Łazarzem”.

Już od paru lat kurs III wraz z ojcem duchownym wyjeżdża do Krakowa na rekolekcje Lectio Divina. Lectio Divina to forma modlitwy, która polega na pogłębionej lekturze tekstu Pisma Świętego.
2018-12-08

Dostrzec świętość w małych rzeczach/ Listopadowe CCC

Swoją prostotą i determinacją w dążeniu do świętości błogosławieni i święci, których poznaliśmy pokazali nam przykład, godny do naśladowania. Jest to także zachęta dla nas, abyśmy potrafili w małych rzeczach dostrzegać wielkość.
2018-12-07

"Od zera do bohatera. Historia Gedeona"-Listopadowy dzień skupienia

Dzień skupienia rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, 9 listopada, spotkaniem w sali multimedialnej z panem Wiesławem Grabowskim. Zostaliśmy wprowadzeni w temat rozważań: „,Od zera do bohatera czyli przełamywanie siebie – historia Gedeona”.
2018-11-14
strona 1 z 22 1 2 3 4 5 NASTĘPNA
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LUT
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica WSD godz. 20:00
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies