Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Złożenie doczesnych szczątków bp Szelążka do nowego sarkofagu

2018-01-29
W dniu 23 stycznia 2018r. mieliśmy wielką łaskę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Wraz z księżmi moderatorami naszego seminarium uczestniczyliśmy w złożeniu doczesnych szczątków Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Uroczystość miała miejsce w kościele św. Jakuba w Toruniu.

Przed wspólnie odmawianymi nieszporami wprowadzono do kościoła trumnę ze szczątkami Sługi Bożego biskupa Szelążka. Odbywało się to uroczyście - procesji przewodził biskup Wiesław Śmigiel, a w tym czasie można było odczuć obecność, a zarazem wyjątkowość Sługi Bożego. Po tym wspólnie modliliśmy się nieszporami. Po nich pod przewodnictwem biskup ordynariusza oprawiona została Msza święta, podczas której ksiądz biskup przybliżył nam w wygłoszonym Sowie Bożym postać bp. Szelążka.  Bezpośrednio po Mszy Świętej zostały pochowane doczesne szczątki Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka.

Uczestnictwo w tej Mszy Świętej było wspaniałym spotkaniem z Jezusem, który na naszej drodze stawia ludzi świętych i Jemu oddanych jakim był biskup Szelążek, aby nas przybliżać do Niego.


kl. Dawid Gogolewski

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies