Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Styczniowy dzień skupienia

2018-02-14
"Byłem osobą uzależnioną od narkotyków, uczestniczyłem w różnych rozprawach sądowych, ludzie z mojego otocznia twierdzili, że skończę jak mój brat, który popełnił samobójstwo. Wtedy właśnie, usłyszałem słowa od pewnej osoby, że Bóg może zmienić moje życie" – tymi słowami rozpoczął styczniowy dzień skupienia – niegdyś poraniony i nieszczęśliwy, teraz radosny, kochający Boga – Krzysztof Demczuk, lider jednej z największych wspólnot charyzmatycznych.

27 stycznia w naszej wspólnocie seminaryjnej mogliśmy gościć Krzysztofa Demczuka oraz Krzysztofa Korniaka. Dwóch głosicieli Dobrej Nowiny o Chrystusie. Opowiadali nam jak Jezus Chrystus wszedł w nędzę ich życia. Jego łaska wyprowadziła ich ich ku lepszemu życiu. Słowa, które kierowali do nas, były napełnione Bożą obecnością, a świadectwo ich życia pokazuje, że Bóg potrafi czynić cuda w życiu każdego człowieka, nawet w kryzysie wiary i nadziei.

           
Krzysztof Demczuk zajmujący się na co dzień wychowywaniem nauczycieli i młodzieży, szkoleniem psychologów i terapeutów oraz prowadzeniem treningów motywacyjnych, postawił „akcent” na Boga i wiarę w Niego. Ewangelia o Jezusie Chrystusie jest fundamentem jego życia rodzinnego i pracy. Nawrócenie, którego doświadczył sprawiło w nim innego, nowego człowieka. Chrystus jest tym, który zmienia nasz sposób myślenia. Odpowiednim podsumowaniem rekolekcji, mogą być słowa z Listu do Hebrajczyków, w którym czytamy, że  słowo Boże jest żywe, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. (Hbr 4,12).


kl. Przemysław Witkowski

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies