Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   #wakacyjnie/ Wakacje z Elmo

2018-07-17
Nowa Wieś Szlachecka koło Jabłonowa na stałe wpisała się w wakacyjny wyjazd dzieci z parafii WNMP Z Grudziądza. W dniach 2 - 6.07.2018 r. odbyły się kolejne "Wakacje z ELMO" zorganizowane dla dzieci i młodzieży.

Była to już 6. edycja „Wakacji z ELMO”. Podobnie jak w latach ubiegłych rekolekcjonistą był ks. Wojciech Jonik. Na wyjazd jest zabierany Elmo, którego dzieci znają z Ulicy Sezamkowej. Lubią go – jest ich rówieśnikiem. Dlatego razem z dziećmi jedzie na kolonie, by przeżyć swoją wakacyjną przygodę razem z nimi.
Podczas wyjazdu dzieci spędzają wspólnie czas na zabawach integracyjnych oraz zajęciach programowych. W tym roku m.in. została zorganizowana scenka p.t. „Dobro osobiste”, podczas której dzieci nauczyły się czym są dobra osobiste i materialne, prawa autorskie, naruszenie cudzego mienia. Kontynuacją ubiegłorocznego wyjazdu było zaproszenie trzech superbohaterów – św. Nepomucena, św. Stanisława Kostkę oraz bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Dzieci poznały ich historię życia, by móc w przyszłości naśladować świętych.
Jednym z wielu moich zadań było przygotowanie rozmów na temat życiorysów naszych superbohaterów. Każda postać została przedstawiona w sposób przystępny dla dzieci, tak aby mogły pojąć wartości chrześcijańskie i by zachęcić je do naśladowania „superbohaterów”.
Każdy dzień był wypełniony różnymi zajęciami. Najważniejszym punktem każdego dnia była wspólna Eucharystia, a plan dnia był tak przygotowany, by w każdym dziecku została rozbudzona pobożność poprzez modlitwy poranne i wieczorne. W ciągu dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach programowych, zabawach integracyjnych, sportowych oraz plastycznych. W trakcie wyjazdu mieliśmy bardzo dobrą pogodę, z której korzystaliśmy. W wolnym czasie dzieci spędzały czas nad jeziorem. Jak każdego roku uczyliśmy dzieci samodzielności poprzez sprzątanie pokoi, sprzątanie po posiłkach, wspólne robienie zakupów oraz poprzez prace w grupach.

Wakacje z Elmo” były dla mnie czasem spędzonym razem z Jezusem, świętymi i naszymi kochanymi wychowankami.

Kl. Maciej Kozłowski

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies