Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień skupienia

2020-02-06
Kolejny dzień skupienia w naszej wspólnocie przeżywaliśmy w sobotę 25 stycznia 2020 roku. Poprowadził go dla nas o. Remigiusz Zmuda, paulin, który przez wiele lat był związany z sanktuarium na Jasnej Górze, a od kilku lat posługuje w toruńskiej parafii prowadzonej przez paulinów na Rubinkowie.
Dzień skupienia rozpoczęliśmy dzień wcześniej krótką nauką i adoracją Najświętszego Sakramentu. Ojciec Remigiusz wskazał, jak ważna jest adoracja w życiu kapłana i tego, który do kapłaństwa się przygotowuje. Wspomniał przy tym słowa papieża Franciszka, który w tegoroczną uroczystość Objawienia Pańskiego powiedział, że „człowiek, kiedy nie adoruje Boga, ma skłonność do adoracji swojego ego”.  

W następnych naukach ojciec Remigiusz przypomniał o konieczności życia w prawdzie. Jest to zobowiązanie każdego chrześcijanina, również kleryka - stawać w prawdzie o sobie samym. Jeśli żyjemy w prawdzie to powinno nas to prowadzić do kolejnej ważnej rzeczy, na którą wskazał o. Remigiusz. Jest to upomnienie braterskie, ale nie upomnienie dawane z wyniosłością i pychą, ale upomnienie dawane z miłością. Moim celem w upomnieniu brata ma być jego dobro. To bardzo ważna rzecz w budowaniu wspólnoty, o której często zapominamy. 

Ojciec Remigiusz dał nam wiele cennych wskazówek odnośnie do tego, jak mamy postępować w życiu duchowym. Bardzo cenne były dla nas świadectwa jego spotkań ze św. Janem Pawłem II w czasie jego pielgrzymek na Jasną Górę. Dzień skupienia z pewnością był dla wszystkich ważnym czasem nabrania sił przed zbliżającą się sesją.

Szymon Stawicki, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies