Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień Uroczystego Świętowanie Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy

2020-04-09
W tym roku Niedziela Palmowa przebiegała zupełnie inaczej niż zazwyczaj.
Było to spowodowane oczywiście, pandemią korona-wirusa. Zamiast przejść uroczystą procesją ulicami Torunia wraz z młodzieżą naszej diecezji, zostaliśmy w seminarium, aby świętować dzień wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy w zaciszu naszego domu. Ta szczególna niedziela nie różniła się więc zasadniczo, od zwykłych niedziel w ciągu roku, z tą różnicą, iż msza św. odprawiana była w naszej kaplicy. Dzień rozpoczęliśmy standardowo od jutrzni. Z kolei
o 10.00, rozpoczęliśmy Eucharystię, która była transmitowana przez nasz profil Facebookowy dla osób, które nie mają możliwości uczestniczyć we mszy w swoich parafiach. Najświętszej Ofierze przewodniczył ks. Rektor Stanisław Adamiak, który także wygłosił do nas swoje słowo. 
Ze względu na zalecenia rządu i Stolicy Apostolskiej, obrzędy eucharystyczne były bardzo okrojone. Ksiądz Rektor wskazał jednak, że w takiej sytuacji naszą uwagę szczególnie powinniśmy skierować na Liturgię Słowa. Pomagało w tym na pewno uroczyste proklamowanie śpiewanej Męki Pańskiej przez trzech naszych braci.
Na koniec mszy św. ksiądz Rektor zwrócił się także do naszych bliskich łączących się z nami przez internet. Pozdrowił ich i zapewnił o naszym dobrym zdrowiu. Następnie zaprosił chętnych do naszej salki kinowej na popołudniowy seans rosyjskiego film o tytule „Wyspa”. Dzień zakończyliśmy wspólnym różańcem w intencji wszystkich cierpiących z powodu pandemii wirusa.  
 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies