Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Narzeczeni Kościoła

2020-11-24
W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (22 listopada 2020) w toruńskiej katedrze świętych Janów miał miejsce obrzęd przedstawienia kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.
W obecności biskupa pomocniczego Józefa Szamockiego, sześciu kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu wyznało gotowość do przyjęcia święceń oraz do służby Kościołowi. Byli nimi:
  1. Dawid Gogolewski z parafii św. Marcina w Sarnowie;
  2. Tomasz Gutowski z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy;
  3. Karol Kalwa z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy;
  4. Jacek Maćkiewicz z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu;
  5. Mateusz Starczewski z parafii św. Antoniego w Toruniu;
  6. Jan Tatarkowski z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu.
         
W czasie homilii, która poprzedzała obrzęd kandydatury, Ksiądz Biskup przywołał postać Prymasa Tysiąclecia, który wskazywał, że Królestwo Chrystusa jest wieczne i nigdy nie zostanie zwyciężone. Kierując swoje słowa do kandydatów, podał przykład dobrych pasterzy na wzór Chrystusa, którymi są św. Jan Paweł II oraz kard. Stefan Wyszyński. Oni żyli w tak samo trudnym czasie dla Kościoła jak obecnie, dlatego są bardzo dobrym przykładem dla ludzi wierzących współcześnie. Na koniec Biskup Józef zapewnił o swojej modlitwie oraz prosił wszystkich obecnych o modlitwę za kandydatów, aby dobrze przygotowali się do zbliżających się święceń.

        
Po komunii świętej alumni V roku złożyli swoje podziękowania za czas przebytej już formacji oraz prosili wszystkich zgromadzonych o modlitwa na czas bezpośrednich przygotowań do przyjęcia święceń diakonatu, a póżniej święceń kapłańskich.

         
W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyła cała wspólnota seminaryjna z moderatorami, a także proboszczowie i rodziny przedstawianych kandydatów. Było to niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie w formacji seminaryjnej również dla wszystkich braci, przez które mogli skonfrontować się z własną drogą powołania.


kl. Tomasz Gutowski, kurs V
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies