Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Boże Narodzenie w Naszym Seminarium

2020-12-28
W wigilijny wieczór nasza Wspólnota wraz z księżmi biskupami Wiesławem i Józefem zgromadziła się, aby świętować pamiątkę narodzenia Chrystusa.
Uroczystości rozpoczęły się nieszporami sprawowanymi w naszej kaplicy przez księdza rektora ks. Stanisława Adamiaka, liturgię zaś uświetnił śpiew scholi seminaryjnej przygotowanej przez ks. Macieja Kępczyńskiego. Po modlitwie udaliśmy się do refektarza, gdzie odśpiewane zostało martyrologium oraz odczytana została Ewangelia. Korzystając z okazji złożyliśmy życzenia imieninowe ojcu Adamowi i siostrze Ewie zapewniając ich o naszej pamięci modlitewnej, nie zapomnieliśmy również o księdzu biskupie Andrzeju, który w tym czasie obchodził swoje urodziny. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń zasiedliśmy do wieczerzy, podczas której nie zabrakło tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych. Zwieńczeniem świętowania było wspólne śpiewanie kolęd.
Następnie wieczór spędzaliśmy w gronach braci kursowych, gdzie mogliśmy cieszyć się swoją obecnością w oczekiwaniu na pasterkę. Jak w zeszłych latach nasze seminarium uczestniczyło we mszy świętej o północy sprawowanej w toruńskiej katedrze przez biskupa ordynariusza Wiesława Śmigla. Po odprawionej eucharystii wszyscy udali się na zasłużony wypoczynek do swoich rodzinnych domów.

Mateusz Marchlewski, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies