Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Styczniowy Dzień Skupienia

2021-01-15
W sobotę ósmego stycznia odbył się w naszym seminarium dzień skupienia. Poprowadził go sekretarz Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu - Ks. dr hab. Sławomir Pawłowski prof. KUL.

Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Świętego, ksiądz profesor przedstawił się nam i wprowadził w klimat rozważań przygotowanych na ten czas.
Wzięliśmy udział w konferencjach na temat ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego w oparciu o Stary Testament. Zgłębiliśmy korzenie naszej wiary oraz poznaliśmy zwyczaje paschalne w judaizmie obecne w tajemnicy misterium Wielkanocy. Przygotowało to nas do pełniejszego przeżycia niedzieli Chrztu Pańskiego.

Jak powiedział ks. Pawłowski ,,Chrzest jednoczy wszystkich wierzących w mesjańskie posłannictwo Jezusa”. Głównym hasłem, które towarzyszyło nam tego dnia brzmiało; ,,Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką”. Po części konferencyjnej był czas na indywidualną rozmowę z gościem a następnie wspólną adorację połączoną z nabożeństwem pokutnym, w trakcie którego odbyła się Spowiedź święta. Kulminacyjnym a jednocześnie podsumowującym momentem była Eucharystia podczas której kazanie głosił ks. Pawłowski. Zaznaczył on symboliczną i ważną rolę światła w tekstach liturgii od Objawiania Pańskiego do niedzieli Chrztu Pańskiego. Na zakończenie ksiądz poprowadził modlitwę o jedność Kościoła.

Kamil Hume, kurs I 

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies