Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Droga Światła 2021

2021-05-05
Nabożeństwo Drogi Światła w naszym seminarium.
Trwając w okresie wielkanocnym, gdy cały czas wspominamy najważniejsze wydarzenie
w historii Zbawienia, Zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz w modlitewnej atmosferze, przyzywamy przyjścia Ducha Świętego, który jest Ożywicielem i Pocieszycielem uczniów Jezusa Chrystusa. W rozważaniu tych tajemnic, pomocna może okazać się Droga Światła.


Dlatego właśnie w naszej wspólnocie seminaryjnej, we wtorek 27 kwietnia 2021 roku, zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie. Droga Światła to nabożeństwo na wzór Drogi Krzyżowej. Wydarzenia, które rozważaliśmy, dotyczyły zmartwychwstania oraz spotkań
z Chrystusem Zmartwychwstałym, który przez 40 dni ukazywał się swoim uczniom, wyjaśniał im Pisma i tłumaczył, jak będzie wyglądała ich misja w świecie.


O 20:30 zgromadziliśmy się w naszej seminaryjnej kaplicy, gdzie po krótkim wprowadzeniu, w procesji ze świecami, na czele której niesiona była figura Zmartwychwstałego Jezusa, udaliśmy się do ogrodu, aby tam rozważać kolejne stacje. Rozważaniom, oprócz krótkiej medytacji nad wydarzeniami paschalnymi, towarzyszył śpiew pieśni wielkanocnych, które jeszcze bardziej wprowadzały nas w klimat tamtych wydarzeń.

Zazwyczaj, to nabożeństwo wpisywało się w tak zwane „CCC” – Czwarty Czwartek Czuwanie. Niestety, ze względu na obecnie panującą sytuację na całym świecie, także i my musieliśmy poddać się obostrzeniom. Z tego względu, nie było możliwe zorganizowane wspólnej modlitwy. Pamiętaliśmy jednak w naszych modlitwach o wszystkich tych, którzy modlili się razem z nami podczas tych spotkań, i o tych, którzy pamiętają w modlitwie
o naszym seminarium duchownym.

Szymon Ostrowski, kurs II

 
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies