Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Spotkanie z Biskupem Pawłem

2021-06-01
W niedziele 16 maja 2021 roku, gościliśmy w naszym toruńskim seminarium Jego Ekscelencje biskupa Pawła Honczaruka.
W niedziele 16 maja 2021 roku, gościliśmy w naszym toruńskim seminarium Jego Ekscelencje biskupa Pawła Honczaruka.  Obecnie pełni posługę pasterza diecezji charkowsko- zaporoskiej na Ukrainie.  Biskup Paweł przybliżył nam jak wygląda życie religijne u naszych wschodnio- południowych sąsiadów. Mówił między innymi o pracy duszpasterskiej na tamtych terenach. Przedstawił sytuację polityczną, która negatywnie wpływa na rozwój wiary oraz na wszelką działalność katechetyczną.

Mogliśmy zadawać pytania w kwestiach dla nas niezrozumiałych lub nawet nieznanych. Padły między innymi pytania o seminarium w diecezji charkowsko- zaporskiej, jak wygląda praca duszpasterska przy samej granicy, gdzie występują konflikty zbrojne. Padło pytanie na temat ilości wielkości parafii na terenie diecezji. Biskup Paweł podkreślił, że parafie są nieliczne. Największe placówki liczą około dwustu osób. Natomiast najmniejsze nawet po dwie, trzy osoby. Biskup Paweł w wielu pięknych słowach pobudził w nas ducha. Mówił
o bardzo wielkiej potrzebie kapłanów, którzy będą głosić Ewangelie na terenach, na których jeszcze nikt nie słyszał o Jezusie Chrystusie.


Dzięki temu spotkaniu wyszliśmy umocnieni i gotowi do działania, aby iść w świat i głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu. Poprzez to spotkanie również w lepszy sposób zrozumieliśmy trud jaki wkładają kapłani, aby  doprowadzić ludzi do Boga. Na koniec spotkania Biskup Paweł Honczaruk udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa.

Adam Filipek. kurs I

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies