Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Jubileusz Ojca Romana Sadowskiego

2021-06-01
Dnia 19 maja 2021, ks. prałat Roman Sadowski, obchodził 50 rocznicę święceń kapłańskich.
Dnia 19 maja 2021 roku, w naszym seminarium obchodziliśmy 50 rocznicę święceń kapłańskich Ojca Romana. Dzień wcześniej tj. 18 maja, Ojciec Roman zaprosił cała wspólnotę seminaryjną na wieczorne świadectwo swojego życia. Ojciec opowiedział nam
o swoim dzieciństwie, latach szkoły, seminarium oraz funkcjach, które pełnił po święceniach. Ciekawym faktem jest to, że Ojciec Roman odbył obowiązkową służbę wojskową podczas formacji w seminarium. Dzięki temu każdy z nas mógł lepiej poznać osobę naszego Jubilata.


Obchodzenie jubileuszu rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej o godzinie 17:00. Na Mszy zgromadziła się cała nasza wspólnota, rodzina Ojca Romana i zaproszeni księża wraz z biskupem Wiesławem Śmiglem. Mszy jubileuszowej przewodniczył Dostojny Jubilat. Kazanie wygłosił biskup Wiesław. Przybliżył nam ważne funkcje, które wykonywał Ojciec Roman. Ukończył studia z zakresu misjologii, w Rzymie i otrzymał tytuł doktora. Był diecezjalnym dyrektorem do spraw dzieł misyjnych, członkiem komisji Episkopatu Polski do spraw misji, Ojcem Duchownym kapłanów diecezji toruńskiej oraz moderatorem Odnowy w Duchu Świętym. Jest to tylko kilka najważniejszych funkcji, które pełnił Ojciec Roman. Następnie biskup podkreślał, dającą się odczuć, otwartość Ojca Romana na natchnienia Ducha Świętego.

To były naprawdę miłe chwilę. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w tym jubileuszu. Osoba Ojca Romana jest wspaniałym przykładem kapłana, który żyje zgodnie ze słowami z Dziejów Apostolskich „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. 

Paweł Lange, kurs II
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies