Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dni seminaryjne 2021

2021-11-22
W dniach 5-7 listopada gościliśmy w naszym seminarium, młodzież, która chciała z bliska przyjrzeć się naszemu życiu codziennemu.
W dniach 5-7 listopada w naszym seminarium odbyły się dni seminaryjne. Są to dni, podczas których młodzież męska, która jeszcze uczęszcza do szkoły może zobaczyć jak wygląda życie seminaryjne. Przyjechała grupa 12 chłopaków, ciekawych życia w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Po przyjeździe każdy z nich poszedł zanieść swoje rzeczy do przydzielonego pokoju oraz poznać innych uczestników dni seminaryjnych. Potem spotkaliśmy się razem na refektarzu, gdzie zjedliśmy wspólnie kolację oraz mieliśmy okazję trochę się poznać. Goście towarzyszyli nam również na modlitwach i Mszach Świętych.
Podczas tych dni był również czas, aby zaprosić chłopaków do naszych pokoi kleryckich. Mogliśmy wypić wspólnie kawę lub herbatę i lepiej się poznać. Osobiście gościłem Krzysia z Chełmna, który jest w ósmej klasie szkoły podstawowej. Jest bardzo zaangażowany w wspólnotę Służby Liturgicznej w swojej parafii. Bierze też udział w kursach, aby zostać ceremoniarzem. Cieszę się, że są dziś takie osoby, które chcą posługiwać w Kościele, czy to jako ministrant, lektor lub ceremoniarz. Może kiedyś usłyszy głos powołania i wstąpi do wspólnoty seminaryjnej.
Ostatniego dnia w seminarium odbyło się również Admissio kleryków z roku V. Uczestnicy dni seminaryjnych udali się razem z nami do katedry, na tą uroczystą Mszę, niektórzy otrzymali nawet funkcje na Mszy! Myślę, że każdy z tych chłopaków przeżył dobry czas w naszej wspólnocie. Może u któregoś z nich rozbudziło się powołanie, aby też służyć Bogu i ludziom. Mam taką nadzieję i będę się o to modlił.

Paweł Lange, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies