Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Promocje lektoratu i akolitatu 2023

2023-04-02
Ksiądz Biskup, w niedzielę 12.03.2023, udzielił klerykom roku III posługi lektoratu, a klerykom roku IV posługi akolitatu.
To niezwykle ważne chwile w życiu każdego kleryka, ponieważ podkreślała rolę czytania Słowa Bożego oraz służenia przy stole eucharystycznym.
Oba te zadania są niezwykle ważne w życiu każdego kleryka, pomagają nam w pełniejszym oddaniu się Bogu i służbie ludziom.

Po raz pierwszy ta uroczystość odbyła się poza katedrą, w bazylice kolegiackiej pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.
Dzięki temu wierni mieli okazję zobaczyć, jak ważne są te posługi i jak wiele pracy i poświęcenia wymagają.

Jako lektorzy, czujemy się zobowiązani do przekazywania prawdy Bożej w sposób jasny i przekonujący. Dlatego podejmujemy intensywną pracę nad studiowaniem Pisma Świętego, aby móc przekazywać jego przesłania w sposób skuteczny.

Jako akolici, jesteśmy szczególnie zobowiązani do służby przy ołtarzu podczas celebracji Eucharystii. To dla nas ogromna odpowiedzialność, ale także duchowa satysfakcja i radość, gdy możemy włączyć się w ten wyjątkowy akt liturgiczny.

Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzono, i za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości. Jesteśmy gotowi do pełnienia naszych posług z całym oddaniem i największym wysiłkiem.
Prosimy was o modlitwę.
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies