Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Diecezjalne Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

2016-07-31
Rekolekcje to zawsze czas na doładowywanie akumulatorów duchowych i wsłuchiwania się w głos Boga. Trzy tygodnie po zakończeniu roku formacyjnego, gdy wakacje rozpoczęły się już na dobre, miałem przyjemność uczestniczyć w Diecezjalnych Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym.

Spotkanie trwało od 13 do 17 lipca. Całość odbywała się w budynku naszego seminarium. Na kilkudniowe ćwiczenia duchowe zgłosiło się około 90 osób, większość z nich stanowili członkowie wspólnot toruńskich. Nie zabrakło także uczestników z Grudziądza, Chełmna, czy też Unisławia.

Rekolekcje poprowadził ks. Piotr Chmielecki ze zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego. Posługę spowiednika oraz koordynatora przedsięwzięcia pełnił ks. Andrzej Kowalski- kapłan odpowiedzialny za ruchy charyzmatyczne diecezji toruńskiej, a zarazem Ojciec duchowny naszego seminarium.

Ks. Piotr w wygłoszonych przez siebie konferencjach zajął się tematyką kerygmatu, czyli głoszenia podstawowych prawd Ewangelii. Swoje nauki poparł wieloma przykładami, opowiadał o własnym doświadczeniu dzielenia się wiarą z innymi- Ewangelizacji Nadmorskiej. Konferencje nie skończyły się tylko na teorii- rekolektanci mieli szansę wyjść na ulicę, opowiadać o Chrystusie przechodniom i zaprosić ich na wspólną modlitwę.

W planie na każdy dzień znalazł się czas na medytację Słowa Bożego- ksiądz rekolekcjonista przeprowadził nas przez piękną podróż pośród fragmentów Dziejów Apostolskich. Codziennie była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz uczestnictwa we wspólnotowej modlitwie uwielbienia. Całodobowe zmagania wieńczyła Eucharystia.

W czasie rekolekcji Bóg dawał nam doświadczać swojej obecności. Pan przemieniał nasze serca, czynił je otwartymi na dobre natchnienia oraz uzdalniał nas i dodawał odwagi do głoszenia Dobrej Nowiny.

 

kl. Dawid Sugalski

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies