Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Rekolekcje Ojców z Synami – Zakopane

2016-09-02
W dniach 8 – 14 sierpnia 2016 r. miały miejsce rekolekcje Ojców z Synami, które poprowadził - wygłaszając cykl katechez nt. relacji ojcowsko-synowskiej oraz męstwa - kapłan diecezji Toruńskiej, ks. Paweł Śliwiński. W naszej diecezji były to pierwsze jak dotąd tego rodzaju rekolekcje, gdzie czas zbierania tego, co dotychczas Pan Bóg wszczepił w męskie serca starszych i młodych mężczyzn, był czasem nie tylko przeglądu dotychczasowych doświadczeń i zdobytej wiedzy, ale nade wszystko czasem szczególnego działania Ducha Świętego, zwłaszcza w momentach, kiedy to Ojcowie wraz ze swoimi synami mogli przemierzać górskie szlaki Polskich Tatr.
Do pomocy Ks. Paweł zabrał na rekolekcje w Góry właśnie mnie (na zdjęciu pierwszy z prawej, od dołu), kl. Wojciecha Bednarczyka, za co jestem bardzo wdzięczny księdzu Pawłowi. Jestem wdzięczny nie tylko z powodu pięknych widoków w Tatrach, ale nade wszystko za możliwość aktywnego uczestniczenia w rekolekcjach oraz zdobywania praktyki duszpasterskiej. Cenne doświadczenie organizowania czasu z młodymi ludźmi, a także prowadzenia zajęć w grupie i przygotowywanie młodych mężczyzn do służby przy ołtarzu (katechezy liturgiczne) pozostawiły niezwykłe i niezapomniane wrażenie w naszych sercach i umysłach. Bardzo się cieszę z tego bogatego doświadczenia, a także z możliwości podpatrywania i uczenia się od księdza Pawła niesamowitej relacji, która była pomiędzy „Ojcami” i księdzem Pawłem, a także stworzenia właściwego – męskiego klimatu, tak bardzo potrzebnego nie tylko nam uczestnikom, ale także współczesnemu światu.

Doskonale znam złotą zasadę, która mówi, że świadectw się nie komentuje, jednakże chcę wspomnieć jedynie o tym, że czas świadectw miał miejsce i jest on wiarygodnym dowodem na to, jak wielkie rzeczy uczynił Pan Bóg podczas tych rekolekcji. Pragnę dodać ze swojej strony, że nadzieja na to, iż nie były to ostatnie tego typu rekolekcje, spełni się i nie zawiedzie, dlatego będę się modlił o to, aby także w przyszłym roku, a może nawet już szybciej - jeśli Pan Bóg pozwoli - rekolekcje Ojców z Synami miały miejsce ponownie i być może w dalszej perspektywie zawiąże się jakaś męska wspólnota pragnąca dzielić się swoim doświadczeniem wiary i odwagą podejmowania wyzwań, które przed nimi stawia właśnie wiara.

                                                                                                             kl. Wojciech Bendarczyk, kurs II
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies