Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dni seminaryjne

2017-10-26
Wzorem ubiegłych lat nasze seminarium było organizatorem Dni Seminaryjnych, podczas których męska młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogła przyglądać się codziennemu życiu kleryków. Tegoroczna edycja, w której wzięło udział 32 uczestników, odbyła się w dniach 20-22 października.
Chłopaki przyjechali do seminarium w piątkowy wieczór. Po kolacji spotkali się z ojcem duchownym, ks. Andrzejem Kowalskim, a następnie wraz ze wspólnotą seminaryjną wzięli udział w nabożeństwie różańcowym.
     
Sobota rozpoczęła się godzinkami ku czci Matki Bożej. Po śniadaniu nasi goście, podzieleni na grupy, mieli okazję spotkać się z klerykami w ich pokojach. Funkcję socjuszy pełnili: Dominik Kabaczyński, Bartosz Kwiatkowski, Paweł Lewandowski, Piotr Skiżyński, Dawid Sugalski i Przemysław Witkowski z kursu IV oraz Daniel Drumiński z kursu III. Przy wspólnym stole, w kameralnym towarzystwie chłopaki mogli zadać klerykom nurtujące ich pytania, dotyczące życia seminaryjnego.
     
Tego dnia zarówno klerycy, jak i goście, uczestniczyli w uroczystej mszy św. w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji z okazji odpustu ku czci św. Jana Pawła II. Przewodniczył jej nuncjusz apostolski, abp Salvatore Pennacchio. Po przerwie na odpoczynek odbyło się kolejne spotkanie z ojcem duchowym, a następnie kolacja i różaniec.
     
Niedzielną jutrznią zaczął się ostatni dzień „drzwi otwartych”. Po śniadaniu wszyscy udali się do katedry Świętych Janów, aby tam uczestniczyć w obrzędzie admissio braci z kursu V. Po mszy św. klerycy będący socjuszami wypili ze swymi grupami wspólną kawę, dzieląc się wiarą i doświadczeniami. Całość zakończyła się obiadem, po którym nasi goście rozjechali się do swoich domów.


kl. Dominik Kabaczyński
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS