Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Pielgrzymujemy do Medjugorie do naszej Matki

2021-10-13
Już trzeci raz podjęliśmy próbę organizacji parafialnej pielgrzymki do Medjugorie oraz do Chorwacji i Słowenii. Wszystko spowodowane było trwającą epidemią. Tym razem udało się wszystko zorganizować i blisko 30 osób wieczorem 29 września wyruszyło w pielgrzymkę i przygodę. Jechaliśmy całą noc, aby w południe 30 września dotrzeć do Postojnej w Słowenii, a tam zwiedziliśmy największą i najpiękniejszą jaskinię w Europie, Jaskinię Postojną. Jest tak ogromna, że zwiedza się jadąc podziemną kolejką.
Następnego dnia udaliśmy się do Trogiru, aby zwiedzić i wypoczywać w tym pięknym mieście już u brzegów Adriatyku. Następnego dnia zorganizowaliśmy sobie wypoczynek na łodzi, wspólne fishparty, a także była możliwość kąpieli w morzu. Kolejny dzień to wizyta w wspaniałym, historycznym Splicie, gdzie spotkaliśmy miejsca związane z Dioklecjanem i Cesarstwem Rzymskim. Następnie modliliśmy się w sanktuarium Matki Bożej w Veplic na Riwierze Makarskiej. Sprawowaliśmy tam niedzielną Mszę św.

Kolejnego dnia udaliśmy się na sam koniec Chorwacji do Dubrownika. Tam przyjęliśmy błogosławieństwo św. Błażeja, obejrzeliśmy piękną choć skromną katedrę oraz urokliwe dubrownickie uliczki. Kolejne dwa dni to wizyta w Bośni i Hercegowinie, to czas rekolekcji w Medjugorie. Zwiedziliśmy to sanktuarium, ale także trwaliśmy na modlitwie. Wspólna Eucharystia, różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu to elementy naszych wspólnych rekolekcji. Podczas wizyty w Bośni i Hercegowinie odwiedziliśmy także Mostar, szczególne miejsce, które łączy kulturę i religię chrześcijan i muzułman.

W drodze powrotnej do Polski odwiedziliśmy jeszcze piękne miejsca wodospadów w Krka, a także Jeziora Plitwickie. Ostatniego dnia zwiedziliśmy jeszcze piękny Wiedeń, a tam wiele elementów związanych z naszymi Rodakami.

Dziękujemy Panu Bogu za piękny czas pielgrzymki parafialnej, za zwiedzone miejsca i piękno stworzonego świata. Dziękujemy za wspólne Eucharystie, śpiew i modlitwę. Zapraszamy także na kolejne pielgrzymki organizowane przez naszą parafię. W przyszłym roku wybieramy się do Włoch, a także Ziemi Świętej. Zapraszamy.
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies