Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   #wakacyjnie/Wspólnota od św. Filipa Neri

2018-09-05
Życie we wspólnocie księży Filipinów było cennym doświadczeniem duchowym, podczas którego poznałem realia filipińskiej wspólnoty, a także zaprzyjaźniłem się z młodzieżową wspólnotą „Oratorium młodych św. Filipa”.

W dniach od 18 do 25 sierpnia korzystałem z gościnności księży filipinów posługujących w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Poznaniu. W tym czasie przeżywałem swoje wakacyjne praktyki włączając się aktywnie w życie parafii: prowadząc nabożeństwa, uczestnicząc w Eucharystii, a także dzieląc się świadectwem swojego powołania. Życie we wspólnocie księży Filipinów było cennym doświadczeniem duchowym, podczas którego poznałem realia filipińskiej wspólnoty, a także zaprzyjaźniłem się z młodzieżową wspólnotą „Oratorium młodych św. Filipa”.

W tym czasie organizowane były także półkolonie dla dzieci. Bieżący rok zasłynął z rekordowej liczby 9 zgłoszonych uczestników, którymi opiekowało się 20 wolontariuszy. Program półkolonii był niezwykle atrakcyjny. Poza grami i zabawami odbywającymi się na miejscu, udaliśmy się z dziećmi: na ściankę wspinaczkową, poznańskie ZOO i basen. Każdego dnia półkolonii przewidziany był czas zarówno na zabawę, jak i modlitwę, podczas której dzieci wsłuchiwały się w ewangeliczne przypowieści dopełnione krótkim komentarzem. Ostatniego dnia półkolonii (piątek) wszyscy razem modliliśmy się na Eucharystii, dziękując Bogu za przeżyty czas.

Zwieńczeniem półkolonii był sobotni festyn rodzinny, podczas którego dzieci mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji, zjeść coś słodkiego, pomalować sobie twarze, pograć w gry planszowe i powymieniać się przeżyciami kończących się wakacji.


Kl. Mateusz Archita, rok III

GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS