Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   #wakacyjnie/Parafialna pielgrzymka autokarowa

2018-10-02
Moją pierwszą praktykę duszpasterską odbyłem w dniach 25-26 sierpnia bieżącego roku. Była to parafialna pielgrzymka do Częstochowy oraz Krakowa.
Moją pierwszą praktykę duszpasterską odbyłem w dniach 25-26 sierpnia bieżącego roku. Była to autokarowa pielgrzymka do Częstochowy oraz Krakowa.
Wyruszyliśmy rano o godzinie 7:00, aby nawiedzić tron Jasnogórskiej Pani, który był pierwszym celem naszej pielgrzymki.  Wiele razy odwiedzałem Sanktuarium na Jasnej Górze, ale nigdy nie widziałem tam tak wielu osób, które przybyły do Maryi, aby powierzyć jej sprawy swoich rodzin oraz siebie samych.  Było to dla mnie cenne przeżycie, ponieważ zobaczyłem i czułem wspólnotę z tymi ludźmi.  Łączy mnie z nimi wiara i miłość do Matki Bożej.
Z Częstochowy udaliśmy się na nocleg do Krakowa.  Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.  W kaplicy klasztornej sióstr Matki Bożej Miłosierdzia znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób świętej siostry Faustyny.  Mogliśmy również zobaczyć rekonstrukcję celi, w której mieszkała święta autorka „Dzienniczka”.
Następnie udaliśmy się do sanktuarium Jana Pawła II, które zostało wybudowane nieopodal Łagiewnik. Największe wrażenie zrobiła na mnie zakrwawiona sutanna, którą św. Jan Paweł II miał na sobie w dniu zamachu oraz rekonstrukcja jego mieszkania z czasów, gdy był kardynałem i biskupem krakowskim.  Resztę dnia poświęciliśmy na zwiedzanie wawelskiego zamku oraz starówki.
Pielgrzymka ta była dla mnie ważnym doświadczeniem.  Pierwszy raz brałem udział w tego rodzaju wyjeździe nie jako uczestnik, ale po części jako organizator i opiekun pielgrzymki. Czułem się odpowiedzialny za grupę i starałem się jak najlepiej sprostać powierzonym mi zadaniom. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł wykorzystać to, czego się wtedy nauczyłem, i być może samemu zorganizować podobny wyjazd. 


Kl. Wojciech Roze, rok II

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS